ZINN I SZTUKA SERWISOWANIA ROWERU GÓRSKIEGO Rower jest jak zegarek. Można go łatwo rozłożyć, ale gdy po złożeniu pozostanie jedna śrubka, wiedz, że coś jest nie tak. Dzięki Zinnowi każdy z nas może poznać sztukę serwisowania roweru i sprawić, by wszystkie śrubki odnalazły swoje miejsce. Lennard Zinn - ekspert numer jeden w dziedzinie rowerów - dzieli się wypracowanymi przez lata rozwiązaniami, które pomagają wyjść z każdej opresji
Zaktualizowane wydanie bestsellerowego poradnika o serwisowaniu roweru górskiego Książka zawiera szczegółowe instrukcje obsługi i naprawy wszystkich części roweru górskiego. Krok po kroku autor prowadzi czytelnika przez skomplikowane czynności. Ponad 400 rysunków przedstawia budowę części, sposób serwisowania, konserwacji i instalacji. W prosty sposób opisano m.in.: - konserwację łańcucha; - regulację hamulców; - demontaż i serwisowanie pedałów, suportów, piast, przerzutek; - regulację i serwisowanie amortyzatorów; - odpowietrzanie hamulców tarczowych oraz prostowanie tarcz; - balansowanie amortyzatorów w rowerach full susspension; - instalację sterów; - jak wybrać i dopasować dla siebie rower.
Znajdziesz tu każde zagadnienie związane z mechaniką roweru górskiego: od kierownicy po hak przerzutki, od siodełka po przednią piastę. Od rozwiązań sprzed lat, po najnowsze technologie.
Lennard Zinn to doskonały mechanik i uznany konstruktor ram rowerowych. Poznawanie tajemnic działania roweru jest jego pasją. Dzięki niej od wielu lat publikuje artykuły w uznanym czasopiśmie "VeloNews" i jest autorem kilku podręczników serwisowych rowerów zarówno górskich, jak i szosowych.
Spis treści:
Chylę kask przed... Wstęp 1. Narzędzia 2. Podstawy. Przegląd przed wyruszeniem w trasę, zmiana koła, czyszczenie roweru 3. Uwaga! Awaria. Czyli jak wrócić do domu mimo poważnego uszkodzenia roweru lub ciała 4. Łańcuch 5. Biegi. Przednie i tylne przerzutki, linki, manetki 6. Koła. Opony, obręcze i szprychy, piasty, kasety i wolnobiegi 7. Hamulce. Linki, klamki i szczęki 8. Korby i suporty 9. Pedały 10. Siodełka i sztyce 11. Kierownice, mostki i stery 12. Budujemy koło 13. Widelce 14. Ramy dodatki A. Diagnoza usterek – indeks B. Przełożenia C. Dopasowanie roweru górskiego do sylwetki rowerzysty D. Tabela momentów obrotowych Słowniczek Indeks Indeks rysunków Literatura O autorzei autorze ilustracji
|